Magnetyzm i C-Eye

Od stycznia kontynuowaliśmy spotkania w ramach projektu „Firmy GPNT widziane oczami dziecka”. Pierwszą wizytę w 2020 roku złożyliśmy w pracowni firmy NNT, a luty przyniósł nam cenną lekcję empatii dzięki firmie AssisTech. Marcowe spotkanie niestety się nie odbyło.
Wróćmy na chwilę pamięcią, do naszych minionych spotkań.
 
  • Magnetyzm w NNT
W piątkowe styczniowe przedpołudnie (17.01.2020 r.) grupa Sówek z Niepublicznego Edu-Przedszkola odwiedziła pracownie badań nieniszczących, aby złożyć wizytę w firmie NNT.
Spotkanie rozpoczęło się od sprawdzenia siły przedszkolaków przy użyciu worka treningowego, który musiały jak najmocniej popchnąć na stronę przeciwników.

Następnie dzieci na chwilę mogły stać się diagnostami i przy pomocy magnesu sprawdzały czy dany materiał jest żelazem czy nie oraz jak zachowa się magiczny pieprz (opiłki do badania pola magnetycznego).

Przedszkolaki były zachwycone uczestnictwem w tej cennej lekcji o magnetyzmie za którą bardzo dziękujemy firmie NNT.
  • Oko w oko z C-Eye
21 lutego br. przedszkolaki z Edu-Przedszkola złożyły wizytę w fimie AssisTech. Podczas spotkania Sówki mogły przekonać się o potężnej sile spojrzenia.
Dzieci poznały produkt firmy AssisTech jakim jest C-Eye®. Jest to nowoczesny system, który śledzi ruch gałek ocznych, co umożliwia komunikację i rehabilitację osób po udarach, wybudzonych ze śpiączki i w innych, równie ciężkich stanach neurologicznych. Przedszkolaki miały okazję wypróbować sprzęt. Jak się okazało, komunikacja za pomocą ruchu gałek ocznych wcale nie była prosta. 
Dla dzieci była to lekcja wrażliwości i pokory, świat osób chorych nie zawsze jest łatwy do zrozumienia.

Niestety, w związku z sytuacją w Polsce i na Świecie, kolejne spotkania musiały zostać odwołane. Mamy nadzieję, że po wakacjach ponownie będziemy mogli poznawać pracę naszych parkowych firm. Tymczasem życzymy wszystkim bezpiecznego odpoczynku i samych słonecznych dni na te rozpoczęte (już oficjalnie) wakacje!